JACQUES IBERT

Koncertas fleitai ir orkestrui

Prancūzų kompozitorius Jacques’as Ibert’as – operų, baletų, simfoninės muzikos kūrinių, kamerinių ansamblių, muzikos dramos spektakliams ir kino filmams autorius. Jo kūryboje persipina neoklasicizmo ir impresionizmo stilistiniai bruožai. Muzika melodinga, darnios formos, išradingos ritmikos ir spalvingai instrumentuota. Kompozitorius buvo grakštaus, lengvo divertismento ir muzikinės išdaigos meistras.

1932–1933 m. rašytas Koncertas fleitai ir orkestrui buvo skirtas legendiniam to meto prancūzų fleitininkui Marceliui Moyse’ui. Nepaisant sumažintos orkestro sudėties, šis koncertas yra gana tirštos faktūros, kurioje žavi sudėtinga harmonija ir muzikinių temų raizginiai. Iš solisto reikalaujama ypatingos meistrystės, ar tai būtų itin virtuoziški pasažai, ar ištęstos lyrinės intermedijos. Šiame koncerte kompozitorius pasiekė subtilų balansą tarp elegiškumo ir trykštančio efektingo muzikinio šurmulio.

Su pasaulinio garso batutos maestro Christopho Eschenbacho diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, koncerto solo partiją atlieka jaunosios kartos graikų fleitos virtuozas Stathis Karapanos.

PUBLIKUOTA: 2024-01-20

ORKESTRAS: LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

DIRIGENTAS: CHRISTOPH ESCHENBACH

FLEITA: STATHIS KARAPANOS