APIE

Nacionalinė filharmonija pristato pirmąją Lietuvoje skaitmeninę koncertų salę. Tai projektas, perkeliantis istorinę, realią, akustika garsėjančią, svarbiausią šalies sceną į skaitmeninę erdvę. Jūs esate laukiamiausias mūsų klausytojas, Jūs pasirinksite geriausią vietą savo namuose, mobiliajame įrenginyje arba bet kur įsijungsite vieną iš daugelio siūlomų koncertų.

 

Pagrindinis šio projekto tikslas – maksimaliai priartinti klausytojus prie muzikos. Pagrindinis projekto uždavinys – sukurti skaitmeninę Filharmoniją, kuri veiktų ne tik kaip reali koncertinė organizacija, bet ir kaip virtualus, neapčiuopiamas darinys bei kokybės ekvivalentas.

 

Kuriant skaitmeninę koncertų salę, nesiekiama pakeisti tikrosios. Koncertų lankymas yra daugiasluoksnis procesas. Jis apima gyvą dalyvavimą, realaus laiko emocijas, socialinį gyvenimą, galimybę dalytis įspūdžiais čia ir dabar, istorinę salės atmosferą.

 

Tai didelis žingsnis Lietuvoje skleidžiant klasikinę muziką. Pabrėžiame būtinybę klausytojams dalyvauti kultūros procese ne tik tam tikromis progomis, bet nuolat, naudojantis terpe, kurioje geriausios kokybės produkcija pasiekiama nepaisant laiko, nuotolių ar kitų sąlygų. Projektas perima tarptautinę patirtį panašaus turinio kūrybos srityje. Svarbiausios koncertų salės Europoje vykdo koncertų skaitmeninimo, transliavimo projektus ir laiko tai prioritetine veiklos sritimi, nuolat finansuojama išorės šaltinių.

 

Ypač daug dėmesio skiriama turinio kokybei. Pažangi technika, vaizdo transliavimo metodai, garso įrašų kokybė, interaktyvumas formuoja naują požiūrį į klasikinę muziką, o kokybė sukuria realybės pojūtį.

 

Skaitmeninėje įrašų salėje „koncertuoja“ nuolatiniai Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvai – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Lietuvos kamerinis orkestras, Čiurlionio, Valstybinis Vilniaus kvartetai. Koncertai skaitmeninei erdvei kruopščiai atrenkami, fiksuojamos premjeros, Lietuvos bei užsienio dirigentų, solistų debiutai ir vizitai.