MIKOŁAJ MAJKUSIAK

„Chamber Concerto“ akordeonui ir styginių kvartetui

Jaunosios kartos lenkų kompozitorius ir akordeonininkas Mikołajus Majkusiakas studijas baigė Varšuvos Fryderyko Chopino muzikos universitete. Jis yra vienas ryškiausių šiandien akordeonui kuriančių kompozitorių visame pasaulyje. M. Majkusiako kūryboje išradingai dera klasika ir dabartis. Autorius yra ne kartą apdovanotas už originalų, individualų muzikos stilių ir užburiančią garsinio pasakojimo energiją.

„Chamber Concerto“ versiją akordeonui ir styginių kvartetui (pirmoji kūrinio versija akordeonui ir styginių orkestrui) užsakė akordeonininkas Tadas Motiečius. Tai veržlus, ugningas ir tuo pačiu mįslingas penkių dalių opusas. Pirma dalis (Con fuoco) trykšta energija, antroji dalis (Tranquillo) perteikia trapumo ir gležnumo įspūdį. Kontrastingai ir virtuoziškai skamba trečia dalis (Rondo), po kurios į nostalgijos, rimties ir susikaupimo pasaulį kviečia ketvirta dalis (Adagio); dramatiška akordeono solo kadenciją veda į nerimastingą finalą (Furioso).

Filharmonijos scenoje – Lietuvoje ir užsienyje aktyviai koncertuojantis akordeonininkas, daugiau nei 30 konkursų laureatas Tadas Motiečius ir Čiurlionio kvartetas.

PUBLIKUOTA: 2023-12-28

AKORDEONAS: TADAS MOTIEČIUS

ATLIKĖJAI: ČIURLIONIO KVARTETAS

I SMUIKAS: JONAS TANKEVIČIUS

II SMUIKAS: DARIUS DIKŠAITIS

ALTAS: GEDIMINAS DAČINSKAS

VIOLONČELĖ: ELENA DAUNYTĖ