ANATOLIJUS ŠENDEROVAS

Septynių dainų ciklas „Iš užmirštos knygos“
balsui ir kameriniam orkestrui

Vieno žymiausių šiuolaikinių lietuvių kompozitorių Anatolijaus Šenderovo muzika išsiskiria ryškiu kūrybiniu braižu. Savo itin nuoširdžia kūryba, kompozitorius gebėjo pasibelsti į kiekvieno klausytojo širdis.

2005 m. sukurtas „Septynių dainų ciklas hebrajų kalba „Iš užmirštos knygos“ balsui ir kameriniam orkestrui yra vienas ryškiausių kūrinių, kuriame A. Šenderovas pasitelkia klezmerių muzikos elementus. Savo kūriniui autorius pasirinko septynias 1927 m. Abrahamo Bernšteino išleisto rinkinio „Muzikališer pinkos“ („Muzikos metraštis“) melodijas: šešias šabo giesmes ir vieną chasidų melodiją be žodžių, ir jas sudėliojo kontrastingų nuotaikų ir charakterių principu. Šiuo ciklu įprasmindamas seniai išnykusias giesmes, kompozitorius išplėtė jų semantinį lauką ir sukūrė dramaturgiškai vientisą, teatrališką ir spalvingą ciklą“ – rašė A. Šenderovo kūrybos tyrinėtoja, muzikologė Kamilė Rupeikaitė.

Išraiškingą A. Šenderovo opusą su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atlieka tenoras, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Rafailas Karpis.

PUBLIKUOTA: 2022-12-17

ORKESTRAS:  LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

DIRIGENTAS: MODESTAS PITRĖNAS

TENORAS: RAFAILAS KARPIS