ANATOLIJUS ŠENDEROVAS

Fortepijoninis Trio Nr. 1

Vieno žymiausių šiuolaikinių lietuvių kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Anatolijaus Šenderovo muzika išsiskiria ryškiu kūrybiniu braižu, atviru emocingumu, melodingumu, saikingai naudojamomis net kartais radikaliausiomis šiuolaikiškomis priemonėmis. Savo itin nuoširdžia kūryba, kompozitorius gebėjo pasibelsti į kiekvieno klausytojo širdis.

Kompozitoriaus kamerinė kūryba glaudžiai susijusi su pirmųjų Lietuvos fortepijoninių trio veikla, kurios pradininku buvo jo tėvas violončelininkas Michailas Šenderovas (muzikavęs drauge su Aleksandru Livontu ir Olga Šteinbergaite, Stasiu Vainiūnu, Viktoru Radovičiumi ir Marieta Azizbekova). Savo pirmąjį Fortepijoninį trio Anatolijus Šenderovas parašė 1971 metais. Techniškai sudėtingoje kompozicijoje pasireiškia puiki žanro pajauta, tembrinė ir dramaturginė įvairovė, pripildyta ankstyvajai autoriaus kūrybai būdingu dramatizmu, dinamikos žaismu ir kontrastais.

Išraiškingą A. Šenderovo opusą interpretuoja fortepijoninis trio „Grand Trio Vilnius“: Dalia Kuznecovaitė (smuikas), Davidas Geringas (violončelė), Petras Geniušas (fortepijonas).

PUBLIKUOTA: 2023-03-01

FORTEPIJONINIS TRIO: GRAND TRIO VILNIUS:

SMUIKAS: DALIA KUZNIACOVAITĖ

VIOLONČELĖ: DAVIDAS GERINGAS

FORTEPIJONAS: PETRAS GENIUŠAS