WOLFGANG AMADEUS MOZART

Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui F-dur, KV 242

Per trumpą savo gyvenimą Wolfgangas Amadeus Mozartas sukūrė virš 600 kūrinių. Sunku būtų rasti kitą tokį kompozitorių, kuris taip puikiai kūrė įvairiausių žanrų ir formų muziką. Koncerto žanras ypač žavėjo kompozitorių genijų. Jo kūrybiniame palikime – daugybė koncertų įvairiems instrumentams.

A. Mozarto Koncertas dviem fortepijonams ir orkestrui F-dur pirmiausia buvo parašytas kaip trigubas koncertas: 1776 m. Zalcburge dvidešimtmetis kompozitorius jį sukūrė vienai iš savo kilmingųjų globėjų, grafienei Marijai Antonijai Lodron ir dviem jos dukroms Aloisijai ir Josephai – abi grojo profesionaliai, jaunesnioji buvo Wolfgango tėvo Leopoldo Mozarto mokinė. Vėliau, 1780 m., kompozitorius parengė šio koncerto redakciją dviem fortepijonams – taip jis dažniausiai ir atliekamas. Koncertas žavi neišsenkančiu pozityvumu, beribe fantazija, ryškiais melodijų štrichais, tobulomis detalėmis, o ir genijaus plunksna poetiškai perteiktu lyriniu skambesiu.

Kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, šviesių ir žaismingų nuotaikų kupiną W. A. Mozarto partitūrą atlieka fortepijoninis Annos ir Luko Geniušų duetas, Lietuvos kamerinis orkestras. Dirigentas Martynas Stakionis.

PUBLIKUOTA: 2023-05-12

ORKESTRAS: LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

DIRIGENTAS: MARTYNAS STAKIONIS

FORTEPIJONAS: ANNA GENIUŠIENĖ

FORTEPIJONAS: LUKAS GENIUŠAS