Nacionalinis kamerinis ansamblis KYJIVO SOLISTAI

„Mes grojame už taiką“

Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje muzikuoja svečiai iš Ukrainos – Nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ (meno vadovas Anatolijus Vasilkovskis). Ansamblį sudaro garsūs muzikai iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai. Už išskirtinius pasiekimus reprezentuojant šalies kultūrą pasaulyje ansambliui suteiktas Ukrainos kultūros ambasadoriaus pasaulyje titulas.

Šių metų vasario mėnesį, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, „Kyjivo solistai“ buvo išvykę į gastroles po Europą ir koncertavo Italijoje. Prasidėjo karas ir viskas pasikeitė. Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinės įstaigos skubiai bendromis pastangomis pradėjo organizuoti ansamblio koncertinį turą ir rinkti paramą Ukrainai. „Mes grojame už taiką, – sako ansamblio „Kyjivo solistai“ meno vadovas. „Sunku išreikšti savo emocijas žodžiais… mūsų šeimos yra Ukrainoje ir su jomis palaikome ryšį kiekvieną dieną; su tėvais, broliais ir seserimis bei giminaičiais. Šiuo metu mūsų darbas yra sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai.“

Koncerto programą sudaro ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymių nūdienos kūrėjų Maksymo Berezovskio, Valentino Silvestrovo, Myroslavo Skoryko, Oleksandro Shymko kūriniai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, vieno žymiausių italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rota koncertas styginių orkestrui, vokiečių muzikos genijaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy 10-oji simfonija styginiams, o taip pat koncerto pradžioje simboliškai ir jautriai skambantis Ukrainos himnas.

PUBLIKUOTA: 2022-04-10

ORKESTRAS: NACIONALINIS KAMERINIS ANSAMBLIS KYJIVO SOLISTAI

MENO VADOVAS: ANATOLI VASYLKOVSKII