JOHANN SEBASTIAN BACH

Koncertas klavyrui ir orkestrui Nr. 7 g-moll, BWV 1058

Johannas Sebastianas Bachas buvo vienas pirmųjų kompozitorių, ėmusių rašyti koncertus klavyrui, dėl to muzikos istorijoje laikomas klavyrinio koncerto pradininku. Jis sukūrė septynis koncertus klavyrui ir okrestrui. Beveik visi jie – koncertų kitiems soliniams instrumentams (daugiausia smuikui) perdirbiniai.

Bene populiariausias iš septynių – Koncertas klavyrui ir orkestrui Nr. 7 g-moll, BWV 1058. Tai koncerto smuikui a-moll (BWV 1041) transkripcija. Pirmoje dalyje (Allegro) nuo pat pirmųjų taktų klausytoją pasitinka veržlios energijos muzika. Antroje dalyje (Andante) skamba nepaprastai daininga ir jautri tema, kurią keičia griežtos nuotaikos, šokinio pobūdžio finalas (Allegro assai).

Kartu su Lietuvos kameriniu orkestru Koncertą klavyrui ir orkestrui Nr. 7 atlieka Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, apdovanotas išskirtine charizma ir menine įtaiga. Pianisto interpretuojama J. S. Bacho muzika neliko nepastebėta pasaulio muzikos kritikų: „Seniai pažįstami mažoriniai arpeggio iš po Žlabio pirštų sruveno taip įtaigiai, jog regėjosi, kad pianistas – tai persikūnijęs Bachas…“ („The Philadelphia Inquirer“)

PUBLIKUOTA: 2022-09-24

ORKESTRAS: LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

FORTEPIJONAS: ANDRIUS ŽLABYS