JOHANN SEBASTIAN BACH

Koncertas dviem klavyrams ir orkestrui c-moll, BWV 1062

Johannas Sebastianas Bachas buvo vienas pirmųjų kompozitorių, ėmusių rašyti koncertus klavyrui, dėl to muzikos istorijoje laikomas klavyrinio koncerto pradininku. Beveik visi jie – koncertų kitiems soliniams instrumentams (daugiausia smuikui) perdirbiniai.

Manoma, jog J. S. Bacho Koncertas dviem klavyrams c-moll, BWV 1062 tai koncerto dviem smuikams ir orkestrui d-moll perdirbinys. Pirma dalis (Vivace) – tipiškas concerto grosso. Antra dalis (Largo ma non tanto) žavi savo subtilumu ir intymumu bei laikoma vienu iš jautriausių J. S. Bacho lyrikos puslapių. Koncerto trečia dalis (Allegro assai) – energingas ir virtuozinis finalas.

Kartu su Lietuvos kameriniu orkestru muzikuoja Anna ir Lukas Geniušai. Abu pianistai yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, gastroliuojantys visame pasaulyje, koncertavę tokiose scenose kaip Londono „Wigmore Hall“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, Genujos „Teatro Carlo Felice“ ir kitose. Prie dirigento pulto – lietuvių jaunosios kartos dirigentas Martynas Stakionis.

PUBLIKUOTA: 2023-05-12

ORKESTRAS: LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS

DIRIGENTAS: MARTYNAS STAKIONIS

FORTEPIJONAS: ANNA GENIUŠIENĖ

FORTEPIJONAS: LUKAS GENIUŠAS