FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY

Styginių kvartetas Nr. 2

„Vokiškasis Mozartas“ – taip talentingąjį eruditą Felixą Mendelssohną-Bartholdy pavadino kompozitorius Robertas Schumannas. Genijaus brandus talentas atsiskleidė dar vaikystėje. Devynerių jis puikiai skambino fortepijonu, iki paauglystės sukūrė daugelį ryškių savo kūrinių, tarp kurių vienu iš 19 a. kamerinės muzikos stebuklų vadinamas Oktetas dvigubam styginių kvartetui Es-dur, žymioji uvertiūra „Vasarvidžio nakties sapnas“.

Styginių kvartetą Nr. 2, op. 13 a-moll F. Mendelssohnas parašė būdamas aštuoniolikos, kūrybinio įkvėpimo sėmęsis iš vėlyvųjų L. van Beethoveno styginių kvartetų. Šioje muzikos didybę alsuojančioje kompozicijoje puikiai atsiskleidžia ir kompozitoriaus kaip dainų kūrėjo talentas. Kvarteto pagrindas yra paties autoriaus sukurta vokalinė miniatiūra – meilės daina „Frage“ („Ist es wahr?“) iš Dvylikos dainų, op. 9. Kaip pats F. Mendelssohnas rašė, – ją išgirsite pirmoje ir finalinėje ketvirtoje dalyje, o likusiose – iš šios dainos trykštančias emocijas.

Didį kompozitoriaus talentą Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje skleidžia Čiurlionio kvartetas: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė).

PUBLIKUOTA: 2023-03-22

ATLIKĖJAI: ČIURLIONIO KVARTETAS

I SMUIKAS: JONAS TANKEVIČIUS

II SMUIKAS: DARIUS DIKŠAITIS

ALTAS: GEDIMINAS DAČINSKAS

VIOLONČELĖ: ELENA DAUNYTĖ