ÁSTOR PIAZZOLLA

„Tango siuita“ saksofonų kvartetui ir orkestrui (Theodore’o Kerkezoso aranžuotė)

Žymus argentiniečių kompozitorius Ástoras Piazzolla – tradicinės tango muzikos revoliucionierius. Su tango sujungęs džiazo ir klasikinės muzikos elementus, jis sukūrė taip vadinamą „naująjį tango“ (tango nuevo). Bandonijos virtuozo rankose šis žanras tapo ne vien šokių muzika, bet ir jausmingos muzikos kalba, kuri persikelė į koncertų sales. Á. Piazzollos originalaus braižo neįmanoma supainioti su jokio kito kompozitoriaus kūryba. Jo savitos tango melodijos ir temperamentingi ritmai atpažįstami alsuojančia aistra, meile, nusivylimu ir viltim, ilgesiu ir svajonėm.

Garsus graikų saksofonininkas Theodore’as Kerkezosas saksofonų kvartetui ir orkestrui aranžavo rinktinius Á. Piazzollos kūrinius, juos sujungdamas į „Tango siuitą“, kurioje – šeši žymūs autoriaus tango: Preludio, Fuga y Misterio, Fugata, Milonga del Angel, Adiós Nonino ir Libertango. Siuitoje atsiskleidžia visi tango nuevo stiliaus bruožai; muzika alsuoja jausmingumu, nostalgija ir aistra.

Išraiškingą kūrinį atlieka tarptautinį pripažinimą pelnęs, ugningasis saksofonų kvartetas „Signum“ iš Vokietijos ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras. Diriguoja maestro Modestas Barkauskas.

P.S. Įrašo pabaigoje skamba bisas – Á. Piazzollos kompozicija Four for Tango.

PUBLIKUOTA: 2021-12-18

ORKESTRAS: LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

SAKSOFONŲ KVARTETAS SIGNUM

DIRIGENTAS: MODESTAS BARKAUSKAS