Vieno žymiausių šiuolaikinių lietuvių kompozitorių, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Anatolijaus Šenderovo muzika išsiskiria ryškiu kūrybiniu braižu, atviru emocingumu, melodingumu, saikingai naudojamomis net kartais radikaliausiomis šiuolaikiškomis priemonėmis. Savo itin nuoširdžia kūryba, kompozitorius gebėjo pasibelsti į kiekvieno klausytojo širdis. „Dėl tos šviesiosios pusės mano muzika žmonėms artima, nes jie atpažįsta gyvenimą“, – sakė A. Šenderovas paskutiniame savo pokalbyje su jo kūrybos tyrinėtoja muzikologe Kamile Rupeikaite, kuri yra lakoniškai apibendrinusi maestro kūrybos reiškinį: „Ir atlikėjų, ir publikos mėgstamas kompozitorius yra Lietuvos muzikinės kultūros fenomenas, įdomus europiniu ar net pasauliniu mastu, nes jo kūryboje atskleidžiamos bendražmogiškos, universalios aktualijos – gyvenimo pradžia ir pabaiga, žmogaus būties trapumas.“
Šenderovo atminimui skirtame koncerte skamba žinomi, ryškūs ir emocionalūs kompozitoriaus kūriniai: „Cantus in memoriam Jascha Heifetz“ smuikui solo, „Keturios miniatiūros“ violončelei ir fortepijonui, op. 18, „Dvi Sulamitos giesmės“ violončelei ir fortepijonui, „Po liūdesio sparnais“ fleitai, altui ir fortepijonui, Koncertas perkusijai ir styginiams „…per Giunt“ bei Koncertas smuikui ir orkestrui.
Prisiminimais apie A. Šenderovą dalinasi kompozitoriaus duktė Žaneta Brandt, muzikologė K. Rupeikaitė, LNSO meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas, LKO koncertmeisteris, smuikininkas Džeraldas Bidva, pianistė Indrė Baikštytė bei perkusininkas Pavelas Giunteris.
Pasak maestro M. Pitrėno, „šis koncertas – tai dar viena Viešpaties šypsena Anatolijui“.
PUBLIKUOTA: 2020-11-14
ORKESTRAS: LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
DIRIGENTAS: MODESTAS PITRĖNAS
SMUIKAS: DŽERALDAS BIDVA
PERKUSIJA: PAVEL GIUNTER
FORTEPIJONAS: INDRĖ BAIKŠTYTĖ
VILNIAUS ARSENALAS
FLEITA: LAIMA ŠULSKUTĖ
ALTAS: ROLANDAS ROMOSLAUSKAS
FORTEPIJONAS: SERGEJUS OKRUŠKO
ARMONAS-USS DUO
VIOLONČELĖ: RIMANTAS ARMONAS
FORTEPIJONAS: IRENA USS-ARMONIENĖ
SMUIKAS: INGRIDA ARMONAITĖ